ניתוחי פנים

ניתוחי פנים

בניתוח פשוט וקל יחסית ניתן להגשים למטופלות משאלה שהן חולמות עליה שנים רבות. תוך הקפדה על סימטריה, צורה הרמונית, מחשוף טבעי ויפה, צלקת עדינה ומוסתרת, חשוב לחתור לתוצאה טבעית, פרופורציונלית ובטוחה לאורך שנים, עם הקטנת הסיכון לסיבוכים.

רשימת ניתוחי פנים

  • ניתוח מתיחה והרמת פנים
  • ניתוח הרמת שפה
  • ניתוח הרמת גבות
  • ניתוח עפעפיים
  • ניתוח הקטנת שפה
  • ניתוח אף
  • ניתוח הצמדת אזניים
  • ניתוח הרמת מצח
  • ניתוח עיצוב לחיים
  • ניתוח עיצוב סנטר

מתיחת פנים והרמת פנים

ניתוח הרמת פנים הוא הניתוח האהוב עלי (איני משתמש בביטוי מתיחת פנים כי הניתוח הישן הזה נתן תוצאות לא טבעיות עם סימני היכר שבולטים למרחקים). התמקדותי בהתמקצעות בניתוח הרמת פנים הביאה אותי לנדוד עד איטליה ולבלות חודשים רבים בחדר ניתוח עם המאסטר העולמי בניתוחי פנים, ד״ר ג׳יובאני בוטי, בכדי ללמוד את שיטותיו.

בניגוד לניתוחי חזה או בטן, בהם גם אם יש תוצאות נהדרות הן מוסתרות רוב הזמן בביגוד, בניתוח הרמת פנים כל התוצאות מול העיניים כל הזמן. לכן בניתוח הזה אני מקפיד על כל פרט קטן וכל תפר עדין עד שהתוצאה מושלמת. בעבר ניתוחי מתיחת הפנים שיוו למטופלים מראה לא טבעי ו״שטוח״, עם סימני היכר שבלטו למרחקים. הניתוח אותו אני מבצע מבוסס על הרמה מחדש של רקמות עמוקות בחזרה לאיפה שהן היו לפני שנים והסרת עודפי עור מדויקת. התוצאה רעננה וטבעית, ומספקת הדגשה של קו הלסת, הידוק הצוואר, החזרת הנפחים ללחיים ושימור המבנה הטבעי של האוזן. אני משקיע זמן ומאמץ מיוחד בחדר ניתוח בתפירה עדינה ומדויקת על מנת להשיג צלקות עדינות ובלתי נראות ככל שנתן.

תוצאות לטווח ארוך תלויות בשינוי האנטומיה של הפנים חזרה לאיך שהייתה בעברc v ולא ע״י מתיחה זמנית של הרקמות.

אשמח להרחיב יותר ולענות על כל השאלות בפגישת יעוץ.

ניתוח אף

בניתוח אף אני מקפיד על מספר דברים- תוצאה טבעית המותאמת לרצון המטופל,הימנעות ממראה מלאכותי של נחיריים קטנות מידי, אף מורם וחזירי, הקטנה מוגזמת של המבנה הגרמי ומראה ״האף המנותח״.

כאשר יש בעיות נשימה אני מתקן על פי צורך את הקונכיה או את המחיצה. אף שלנו הוא מרכז הפנים שלנו ואני מקפיד לתת לו תוצאה טבעית שלא תמשוך את העין.

בשיחה עם המטופלים אני מברר היטב את התוצאה הרצויה להם ומקפיד לענות על כל שאלה ולתכנן ביחד את הניתוח תוך התאמת ציפיות מיטבית.

המטופלים שלי משתחררים הביתה עם גבס וללא טמפונים (למעט במקרים של תיקון קונכייה) ויכולים לחזור לשגרה רגילה לאחר שבוע.

ניתוח עפעפיים

העיניים הם החלון לנשמה. אנחנו כל היום מסתכלים לאנשים אחרים בעיניים וכל פרט חשוב. לצערי את סימני הזקנה הראשונים אפשר לראות תחילה בעפעפיים ובעפעף התחתון בפרט. בניתוח עפעפיים אני מקפיד על להסיר עודפי עור ושומן והחלקת האזור תוך שמירה על תוצאה טבעית. אני עושה זאת תוך הקפדה על שימור המאפיינים הטבעיים של העין – קפלים טבעיים, מלאות ועוד- התוצאה צריכה להיות רעננה וטבעית ללא מראה מנותח!

התמחתי בניתוחי עפעפיים אצל המאסטרו הטוב בעולם בניתוחי עפעפיים- ד״ר ג׳יובאני בוטי באיטליה ואני מביא סטנדרט ניתוח בלתי מתפשר עם תוצאות מיטביות.

ניתוח הרמת גבות

גבות נפולות יכולות להתבטא במראה עייף ומבוגר ש״סוגר את העין״ ומפריע להרמוניה של מראה הפנים. הרמת הגבות חזרה למקומן הטבעי משפרת את קוי המתאר של הפנים ואת מראה העין והיא קריטית לפנים רעננות.

אני מבצע הרמת גבות במגוון שיטות לפי הצורך הספציפי של המטופל- או דרך חתך של ניתוח עפעפיים, או דרך קו השיער או דרך הגבה עצמה. העיקרון שמנחה אותי הוא- תוצאה טבעית (לא מופתעת, לא מורמת מידי הצידה) וצלקת עדינה ובלתי נראית. שליטה בכל רזי הניתוחים השונים להצערת הגבה היא קריטית בכדי לתת למטופלים שלי את הפתרון שייתן תוצאות טבעיות לאורך זמן.

ניתוח הרמת מצח

ניתוח להרמת מצח שפעם היה מאוד פופולרי היום נעלם כמעט לחלוטין עם כניסת הבוטוקס לחיינו – מה שמייתר את הצורך בניתוח. כיום רב המטופלים/ות עדיין נזקקים להרמת גבה צידי מגיל מסוים אך לרב אין צורך להרים את המצח עצמו אך עדיין במטופלים מסויימים עליהם בוטוקס לא עובד נותרה האפשרות של הרמת המצח ושיפור הקמטים בו בצורה ניתוחית עם צלקת מוצנעת.

ניתוח עיצוב לחיים

עם השנים, כחלק מתהליך ההזדקנות ובעקבות השפעות סביבתיות שונות, נוצר שינוי במראה עצמות הלחיים והן נראות נפולות יותר, ריקות יותר או שילוב של השניים. שינוי זה מקנה, בין היתר, מראה עייף גם לשאר חלקי הפנים ומדגיש את הקמט הנזולביאלי בין השפה ללחי.
כיום ניתן לשפר את בעיית הנפח על ידי הזרקת חומרי מילוי לחידוש והדגשה של עצמות הלחיים או באמצעות הזרקת שומן עצמי. כאשר הזרקת מילוי לא מספקת וצריך ממש להרים את הלחי אפשר לעשות זאת כחלק מהרמת הפנים ומרכז הפנים MID FACE LIFT על מנת להשיג שיפור ארוך טווח בנפילה שמלווה את תהליך ההזדקנות.

ניתוח עיצוב סנטר

ניתוח עיצוב הסנטר לא נועד לכל אחד אלא רק לאנשים בהם הסנטר מהווה מכשול ובעיה אסתטית.  הסנטר הוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על מראה הפנים, לא משנה כמה האף שלכם קטן או גדול והשפתיים שלכם מלאות ויפות אם הסנטר שלכם קטן מידי או אחורי מידי זה יכול להשפיע על מראה הפנים.
יש מספר דרכים לעיצוב הסנטר, מוזמנים להגיע לייעוץ בכדי להתאים לכם את הדרך הנכונה עבורכם

ניתוח להקטנת השפה

במטופלות שעבור הזרקה של חומרי מילוי לא נספגים וכעת מלינות על שפתיים עבות מידי, בולטות ולא טבעיות- ניתן להקטין את השפתיים בחתך חבוי בתוך רירית הפה ולשפר משמעותית את מראה השפה. אני מקפיד על שימור הקימור הטבעי של השפתיים והחבאת הצלקת.

שאלות נפוצות בתחום ניתוחי פנים

באיזה גיל מומלץ לעשות ניתוח פנים?

 

 שאלה מצוינת בלי תשובה חד משמעית. ניתוח פייסליפט טוב הוא הכלי החזק ביותר להשגת שיפור בקו הלסת (שיפור מראה הבולדוג – JOWLS) טיפול בריפיון בצוואר וכן הסרת עודפי עור. מצד שני ניתוח פייסליפט כרוך בהחלמה של מספר שבועות וכן בצלקות סביב האוזן ובקו השיער (שלרב מחלימות היטב ולא נראות כמעט באם נתפרו היטב).כל כן ניתוח פייסליפט מתאים למי שרוצה שיפור משמעותי יותר שאי אפשר להשיג בהזרקות של חומרי מילוי ולמי שיש עודפי עור רבים ונפילה משמעותית בפנים. המטופלת הצעירה ביותר שניתחתי היתה בת 42 והמבוגרת ביותר היתה בת 84…

מה ההבדל בין מתיחת פנים לפיסול פנים?

פיסול פנים מתייחס לשיפור מראה העור על ידי הזרקת חומרי מילוי לאיזורים שונים של הפנים על מנת לקבל מראה צעיר יותר והרמוני יותר. הזרקות יכולות להיות לאיזור הגבות, שקעי עיניים, עצמות לחיים, הקמטים בצידי הפה ומתחת לפה וכן לסנטר וכן הלסת.מתיחת פנים (פייסליפט) הוא הכלי החזק ביותר להשגת שיפור בקו הלסת (שיפור מראה הבולדוג – JOWLS) טיפול בריפיון בצוואר וכן הסרת עודפי עור. בפייסליפט ניתן גם לעשות הזרקות שומן שממלאות את הקמטים וגם משוות לעור מראה זוהר וצעיר יותר (בשומן עצמי יש כמות נכבדת של תאי גזע שהוכח שמשפרים את איכות העור).

אז מה ההבדל? תכלס פיסול פנים זו אופציה זמנית שמחזיקה כשנה שמחזירה נפח ולא מתאימה לפנים עם אלמנט נפילה משמעותי. מאחר ורוב המזריקים כיום אינם מנתחים פלסטיים הם לא יכולים לבצע פייסליפט ועל כן מציעים פיסול פנים עם הרבה מזרקי מילוי בעלות שמתקרבת לחצי מעלות של ניתוח פייסליפט ואורך חיים קצר בהרבה של התוצאה).

מה זה מתיחת פנים עם חוט?

הכנסת חוטים בעלי זיזים שעליהם ניתן לתלות רקמות ולהרים איזורים בפנים כגון לחיים, JOWLS  ופינות צוואר. החוט עצמו נספג ואינו ממש משנה את האנטומיה (אין הסרת עודפי עור ואין שינוי במיקום הרקמות העמוקות שנפלו ביחס לעצמות הפנים או לעור הפנים כפי שמתבצע בניתוח פייסליפט). על כן התוצאות של חוטים הן קצרות טווח בין חודשיים שלושה לשנה מקסימום. העלות היא יקרה לרב והתוצאה מאכזבת.

אני לא מאמין בפרוצדורות עם הרבה הייפ אך עם תוצאות מאכזבות וקצרות טווח. אני מעדיף שמטופלות יבואו אלי לניתוח פייסליפט אמיתי שייתן תוצאה טבעית, טובה בהרבה וכן עמידה לאורך שנים רבות.

מה זה מיני פייסליפט?

ניתוח מיני פייסליפט (מיני מתיחת פנים) הוא ניתוח בו דרך חתך פייסליפט רגיל (סביב האוזניים ובקו השיער) מפרידים מעט עור, מותחים מעט את השכבות העמוקות בתפרים הקרובים לאוזן. הניתוח מספק תוצאות לא רעות שנשענות ברובן על מתיחת העור. יתרונותיו הן שהוא זול יותר מנתוח פייסליפט (לרוב בין חצי לשתי שליש עלות), תוצאות סבירות ותקופת החלמה קצרה יותר מפייסליפט.החסרון הוא שתוצאות שמבוססות על מתיחת עור הן תמיד קצרות טווח וכן הניתוח מחזיק לרב לבין שנה לשנתיים בלבד, בנוסף מתיחת הרקמות הצידה ובאלכסון כלפי אחורה ומעלה משווה לפנים מראה לא טבעי.לסיכום אני לא מבצע ניתוח מיניפייסליפט מאותה סיבה שאני לא מבצע הרמת פנים עם חוטים – אני לא מאמין בפרוצדורות עם הרבה הייפ אך עם תוצאות מאכזבות וקצרות טווח. אני מעדיף שמטופלות יבואו אלי לניתוח פייסליפט אמיתי שייתן תוצאה טבעית, טובה בהרבה וכן עמידה לאורך שנים רבות.

האם ניתוח פייסליפט מתאים לכל אחת?

התשובה היא ממש לא. ניתוח פייסליפט מתאים לנשים וגברים עם עודפי עור ונפילה של רקמות הפנים שכבר אי אפשר לתקן בעזרת הזרקת חומרי מילוי בכמות קטנה. כאמור הגיל בו אפשר להתחיל לעשות ניתוחי פייסליפט מתחיל בתחילת שנות ה40. נשים בנות 30 עם התחלת קמטים ונפילה קלה – עדיף שיסתפקו ברענון עור הפנים, הזרקת חומרי מילוי ובוטוקס – אלו אופציות קלות יותר ללא זמן החלמה כמעט וזולות יותר.

כמה זמן החלמה מניתוח פייסליפט?

אני מחלק את ההחלמה מניתוח פייסליפט ל3 חלקים – ״חוק השלושה״. שלושה ימים ראשונים ההחלמה מציקה מאוד (לא כואבת אך נפוחה ולא נעימה), בין 3 ימים ל3 שבועות המטופלים עדיין נפוחים ועם סימנים סגולים אך המצב משתפר וכב לאחר בין 10 ל20 יום ניתן להסתובב בחוץ כמעט ללא סימנים (כמובן זה מאוד אינדבידואלי). בין 3 שבועות ל3 חודשים כבר נראים נהדר, רב הבצקות חלפו והצלקות החלימו אך עדיין מרגישים בצקות מתחת לעור ויש חוסר תחושה שחוזר לאיטו.

כמה זמן מחזיקות התוצאות של ניתוח פייסליפט?

התשובה המפתיעה שלי היא שניתוח פייסליפט לא מחזיק יום אחד ומצד אחד ומחזיק לכל החיים מצד שני. הוא לא מחזיק יום אחד כי הכבידה תמשיך לעבוד על רקמות הפנים ונמשיך להזדקן בדיוק באותו קצב כמו מקודם (רק ממראה טוב בהרבה כמובן). מצד שני הניתוח מחזיק לכל החיים כי גם 30 שנה לאחר פייסליפט המטופלת או המטופל יראו טוב יותר מאשר אם לא היו עושים פייסליפט.

לפני ואחרי

ניתוח אף

ניתוח פנים ואף

מה מספרים הלקוחות שלנו

שמחה על הבחירה שלי באורן, לא יכולתי לבחור טוב ממנו בתחום! כבר בפגישה הראשונה הבנתי שיש לי על מי לסמוך. החיבור נוצר באופן מיידי: זהו אדם משכמו ומעלה, ורופא מקצועי ביותר. קשוב, מבין, זהיר, מקצועי, חדשני והכי חשוב תמיד תמיד זמין לכל שאלה.
ענבל
  הרופא הכי מומלץ. נקודה. מקצועי ומגיע לתוצאות מושלמות. מכוון ומדריך והכי אנושי וקשוב שבנמצא. ממליצה בחום
שרית
לא יכולתי לבקש תוצאה יפה יותר. תודה על יחס אישי, הקשבה ובעיקר על הגשמת חלום! ד"ר אורן ויסמן היקר, אין ספק שניחנת בידי זהב. אין מאושרת ממני בעולם תודה.
חני